חוזה שכירות

חוזה שכירות – דגשים על מה כדאי לשים דגש

חוזה שכירות הוא הסכם בין שוכר למשכיר, ועל מנת שאתם השוכרים לא תהיו כבולים לחוזה דרקוני, יש לשים לב כי בחוזה סעיפים המגנים גם עליכם .

במידה ולא תבחנו את החוזה לפרטי פרטים (כולל האותיות הקטנות), אתם יכולים לשאת בהפסדים בעתיד או להיקלע לקשיים מיותרים. במאמר זה ריכזנו עבורכם את הסעיפים שחשוב לשים אליהם לב בחוזה השכירות שלכם.

אפשרות הארכה

וודאו כי בחוזה יש אופציה לשנה נוספת באותם התנאים, כולל עלויות שכר הדירה.

ברוב המקרים בהם אנו שוכרים דירה, אנו מעדיפים לא לעזוב אותה אחרי שנה, ולהמשיך להתגורר באותה הדירה לעיתים גם למשך מספר שנים.

אם לא תשימו דגש על הופעת סעיף אופציית הארכה לשנה נוספת, אתם עלולים לגלות בסוף השנה כי אתם צריכים לפנות את הנכס, או לחילופין לשמוע מבעל הדירה כי הוא מעלה את עלות שכר הדירה באופן משמעותי.

סעיף אחזקת דירה בחוזה

הוסיפו סעיף (אם הוא לא קיים), כי כל הקשור אל אחזקת הדירה היא על אחריותו של בעל הדירה בלבד ולא על אחריותכם. אחזקת הבית אינה צריכה להיות נטל על גבכם , אלא על בעל הנכס, לרבות בעיות בצנרת הדירה, בעיות חשמל, בעיות במערכת המיזוג או במזגנים בדירה ואף הדברת מזיקים.

על שם מי רשום הנכס?

חשוב מאוד לבדוק כי נכס הדירה רשום על שמו של המשכיר על מנת שלא תפלו למלכודת עוקץ שמבוצעת על ידי אדם אנונימי. לא פעם אנו שומעים על אדם ששכר דירה, נקלע לקשיים והחליט להעבירה לשוכרים חדשים מבלי שניתנה לו הרשות לכך. הדיירים החדשים בדרך כלל מגלים כי נעשה להם תרגיל עוקץ, רק לאחר מספר חודשים וזאת בעקבות בקשה של בעלי הדירה החוקיים לפנות את הנכס וזאת למרות שהם כבר שילמו את תשלומי שכר הדירה.

הודעה על פינוי הדירה

חשוב שיופיע בחוזה השכירות סעיף בו חייב המשכיר להודיע מראש על פינוי הנכס במידה והוא מעוניין שתפנו אותו לפני תום תקופת השכירות. על פי רוב ההתראה תהיה בת חודש לכל הפחות.

בנוסף, מומלץ מקובל כי יופיע בסעיף זה גם כללים להתראת הנכס על ידי בעל הנכס עצמו.

שימושון

לוח דירות להשכרה - יד2
עיצוב משרדים - מיכל רוזן
בנייה להשכרה - הטבות מס
תמ"א 38 - מכרז 38